Cała Polska czyta dzieciom – po angielsku

W czwartek 7 listopada 2012 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Zalewie odbyło się kolejne, lecz nietypowe, bo po angielsku, spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „English in Action”, którego uczestnikami są uczniowie klas III-V ze Szkoły Podstawowej w Bartach.Projekt jest realizowany w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Taeching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Zaproszeni goście,  Burmistrz Zalewa Marek Żyliński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zalewie Iwona Parzyszek, przeczytali baśń braci Grimm pod tytułem „Królewna Śnieżka”. Wersję angielską tej baśni przeczytały nauczycielki z Zespołu Szkół w Zalewie – Julita Sobolewska i Ewa Balkowska. Po uważnym wysłuchaniu obydwu wersji bajek, uczniowie poczęstowali się  „niezatrutymi” jabłkami, które przyniosła dla nich Iwona Parzyszek.

Następnie Burmistrz i Przewodnicząca Rady zaprosili uczniów na wycieczkę do sąsiadującego z biblioteką Urzędu Miejskiego w Zalewie. Uczniowie mieli okazję zasiąść w sali sesyjnej, zapoznać się z pracą poszczególnych referatów urzędu oraz wziąć udział w sesji zdjęciowej pt. „ W fotelu Pana Burmistrza”. Po krótkiej wycieczce wszyscy wrócili do biblioteki, gdzie czekało na nich ostatnie zadanie – krzyżówka dotycząca wcześniej wysłuchanej bajki.