II Gminne Dyktando o pióro Burmistrza Zalewa

W dniu 25 maja 2012 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyło się II Gminne Dyktando „O pióro Burmistrza Zalewa”, zorganizowane przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie oraz Zespół Szkół w Zalewie. W zmaganiach ortograficznych wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjum z terenu gminy Zalewo.

W sumie do dyktanda przystąpiło dwudziestu uczniów wyłonionych w wyniku eliminacji przeprowadzonych na terenie każdej ze szkół.

Gościem honorowym i fundatorem pióra wiecznego dla Mistrza Ortografii był Burmistrz Zalewa Marek Żyliński. Nad przebiegiem dyktanda czuwało jury w składzie: Maria Błażowska, Teresa Truszkowska, Iwona Kotowska oraz Elżbieta Miedzińska. Tekst dyktanda czytany był przez lektorów: Iwonę Kotowską oraz Elżbietę Miedzińską.

Uczestnicy dyktanda w oczekiwaniu na wyniki obejrzeli występy artystyczne uczniów z Zalewa oraz przedstawienie bajkowo – ortograficzne przygotowane przez Wioletę Żołądkiewicz.

Po występach nastąpiło oczekiwane przez wszystkich ogłoszenie wyników. Oto one:

Szkoły Podstawowe

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Julia Kocięda, kl. VI, SP Barty

II miejsce – Weronika Wacławiak, kl. VI, ZS Zalewo

III miejsce – Zuzanna Jabłońska, kl. VI, ZS Dobrzyki

Gimnazja

I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Edyta Stryjek, IIIb, ZS Zalewo

II miejsce – Martyna Giziewicz, kl. II, ZS Dobrzyki

III miejsce – Magdalena Horba, kl. III, ZS Dobrzyki

Fundatorem pozostałych nagród dla laureatów była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie, natomiast nagrody pocieszenia dla pozostałych uczestników ufundowała Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.