Mistrz karate czyta dzieciom!

13 marca 2012 | 11:56

7 marca 2012 roku do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie przyszły „starszaki” z Przedszkola Miejskiego w Zalewie na kolejne spotkanie z cyklu „Całe Zalewo czyta dzieciom”. Tym razem gościem specjalnym spotkania, który przeczytał dzieciom bajkę był Jarosław Piechotka, trener Klubu Sportowego „Piechotka – TEAM”, a także trener reprezentacji Polski Polskiej Federacji A. S. Karate, który przygodę z karate rozpoczął 22 lata temu.

Dzieci po wysłuchaniu bajki i krótkiej rozmowie na jej temat, dowiedziały się na czym polegają sporty walki, jak wygląda kimono,  treningi oraz jakie korzyści można osiągnąć trenując ten sport.  Jarosław Piechotka jest posiadaczem mistrzowskich stopni i ma dużo osiągnięć w tej dziedzinie, dlatego też przedszkolaki miały okazję  zobaczyć i poczuć ciężar przyniesionych przez niego medali i pucharów, zdobytych przez naszego gościa specjalnego i jego zawodników podczas różnych zawodów i mistrzostw.

Jako, że w karate ważna jest kondycja fizyczna, dzieci na zakończenie spotkania wykonały pod okiem Pana Jarka kilka pompek w celu sprawdzenia swojej sprawności. I w tej sportowej atmosferze „starszaki” opuściły bibliotekę z oczekiwaniem na kolejne spotkanie pełne wrażeń.