DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie zorganizowała obchody tego święta po raz trzeci. W piątek 25 listopada „starszaki” z Przedszkola Miejskiego w Zalewie przyszły do biblioteki udekorowanej balonami świętować 109 urodziny misia.

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. Pierwszy pluszowy miś powstał 109 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Miś to także szczególny bohater literatury dziecięcej. Nie dziwi zatem fakt, że misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada.

Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie zorganizowała obchody tego święta po raz trzeci. W piątek 25 listopada „starszaki” z Przedszkola Miejskiego w Zalewie przyszły do biblioteki udekorowanej balonami świętować 109 urodziny misia. Najpierw zapoznały się z historią pluszowego misia oraz wysłuchały wierszy napisanych na jego cześć. Następnie dzieci z zaangażowaniem wzięły udział w zabawach oraz zgadywankach. Jak na prawdziwe urodziny przystało, był pyszny i kolorowy tort w kształcie misia ufundowany przez Zenona Bieńkowskiego, wspólnie odśpiewane „Sto lat” oraz laurka dla pluszaka  z życzeniami od wszystkich przedszkolaków.

Święto Pluszowego Misia trwało w bibliotece cały dzień, wieczorem świętowały mamy i dzieci z „Piątkowego Klubu Mam”. W ramach tego Święta biblioteka ogłosiła również konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś”, na który wpłynęło 45 prac.

Dodaj komentarz