Myśliwi czytają dzieciom!

Pluszowy miś to jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek dzieci. Nie każdy jednak wie, że ten pluszowy przyjaciel ma swoje święto, przypadające na 25 listopada.
Z tej właśnie okazji Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie wraz z Przedszkolem Miejskim w Zalewie zorganizowała po raz drugi obchody tego niezwykle sympatycznego święta – Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Przedszkolaki z grupy 5-6 latków wzięły udział w dwóch spotkaniach. Pierwsze z nich odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, a więc nie mogło zabraknąć na nim gości specjalnych. Nasze zaproszenie do czytania przyjęli myśliwi: Leszek Kossakowski oraz Grzegorz Głozak z Koła Łowieckiego „Słonka” w Morągu z siedzibą w Zalewie. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Uciekł niedźwiedź!”, a następnie dowiedziały się kilku ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach, jak również o tym, czym zajmuje się myśliwy, kto może nim zostać oraz do czego służy róg myśliwski. Przedszkolakom zaprezentowane zostały również sławne misie z bajek, wierszy i filmów. Tego też dnia dzieci przyniosły ze sobą do biblioteki pluszaki, które – podpisane każde swoim imieniem – zostawiły u nas. Przez dwa tygodnie misie „mieszkały” wśród książek, a najbardziej stęsknione dzieci przychodziły je odwiedzać wraz z rodzicami. W tym czasie dzieci w przedszkolu miały za zadanie narysować portret swojego misia.

Podczas drugiego spotkania „starszaki” rozwiązywały zagadki oraz wzięły udział w przygotowanych zabawach, związanych tematycznie z najbardziej popularnym wśród misiów – Kubusiem Puchatkiem. Na zakończenie maskotki wróciły do swoich stęsknionych właścicieli. W bibliotece zostały natomiast prace plastyczne wykonane przez dzieci, które można obejrzeć na wystawie pt. „Nasze misie”.

Dodaj komentarz