LEŚNICZY CZYTA DZIECIOM

19 listopada 2011 | 11:58
dodał: admin

Na kolejnym spotkaniu z cyklu „Całe Zalewo czyta dzieciom” zorganizowanym przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Zalewie w piątek 18 listopada 2011 r. dzieci z grupy 5-6 latków z przedszkola spotkały się z radnym Pawłem Jesionka, z zawodu leśniczym.

„Starszaki” z uwagą przysłuchiwały się opowieściom o przygodach Misia Uszatka czytanym przez zaproszonego gościa. Następnie dowiedziały się, czym zajmuje się leśniczy, kto może nim zostać oraz jakie przyrządy są mu niezbędne w codziennej pracy. Wizyta leśniczego była też doskonałą okazją do rozmów z dziećmi na temat zasad zachowania się w lesie.

Tego też dnia przedszkolaki, w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Pluszowego Misia, przyniosły do biblioteki swoje pluszowe przytulanki, które przez siedem dni „mieszkały” wśród książek na specjalnie dla nich przygotowanych półkach.